Jak přehrávat onboard videa

Videa jsou uložena na serverovém úložišti a přístup k nim je možný z UŽIVATELSKÉ SEKCE na webových stánkách www.m-cam.cz

Po zadání autorizačních údajů si můžete svá videa libovolně stahovat v původní kvalitě, anebo prohlížet z počítače, tabletu i na displeji mobilního telefonu.

Aktualizace: 15.2.2016

Zahájili jsme zkušební provoz nového video serveru.

Server je součástí pronájmu Onboard kamer a je zdarma k dispozici všem posádkám, které v letošním roce využívaly, nebo budou využívat některé ze služeb v souvislosti s pronájmem, nebo prezentací onboardových kamer v rámci domácích, či zahraničních rally soutěží.

Onboardová videa na úložiště nahráváme bezprostředně po soutěži ve stejné kvalitě a rozlišení, jako je pořízený záznam. Videa nejsou nijak upravována a posádky je mohou použít pro další účely, jako výrobu svých reklamních klipů, prezentaci na vlastních webových stránkách a podobně.

Server funguje současně jako archiv. To znamená, že každá posádka najde na svém účtu po přihlášení přehledně seřazené absolvované soutěže s obsahem nahraných rychlostních zkoušek. Neplánujeme žádné časové omezení, takže se snadno dostanete ke všem svým onboardům třeba za rok, když si budete chtít připomenout například některé rychlostní zkoušky z některé letošní rally.

 

Aktualizace: 12.5.2015

Většina onboard videí je nahrávána ve formátu MP4 s využitím kodeku H264. Dalo by se říci, že je v současné době tato platforma pro video standardem. Přesto mohou mít některé přehrávače pod Windows s jejich přehráváním problém. Řešením je doinstalovat do WMP (Windows Media Player) chybějící kodek, anebo využít některý z šikovných přehrávačů třetích stran, dostupných většinou ve free verzi na webu.

vlc-media-player-32

Osobní dobrou zkušenost mám s přehrávačem VLC media player pro Windows. Je volně ke stažení např. zde. Pokud si tento player oblíbíte natolik, že se rozhodnete věnovat libovolnou částku na podporu tohoto prográmku, bude Vám jeho tvůrce zcela jistě velice vděčný. Jinak ale po stažení a instalaci funguje program zcela bez omezení a zdarma.

MPEG_Streamclip_for_final_cut_pro

Druhý tip by mohl být MPEG Streamclip. Je rovněž zdarma a dostupný jak pro Windows, tak pro počítače Mac. Umí navíc jednoduchou editaci a převody do jiných formátů. Pokud si tedy potřebujete „oříznnout“ začátek a konec svého videa, nebo jenom vybrat nějakou sekvenci, bude to asi dobrá volba. Stáhnout MPEG Streamclip si můžete zde.