Jak zobrazit nebo stáhnout videa

Aktualizace: 28.3.2018

Zaznamenali jsme potíže s přehráváním onboardových videí na onboard serveru v některých počítačích se systémem Win 10 a WIN 7,  po upgrage prohlížeče Google Chrome. Zařízení Mac s OS X fungují bez potíží.

Problém se snažíme odstranit.

Momentálním řešením je instalace webového prohlížeče Mozilla Firefox, kde jsme doposud nezaznamenali žádný problém. (Odkaz na stažení Firefox)

Pokud nechcete instalovat Firefox, zůstává funkční možnost stažení jednotlivých videí na disk Vašeho počítače a následné přehrávání v běžných přehrávačích, jako např. VLC

Aktualizace aplikace: 10.01. 2017

Byla spuštěna nová aplikace pro přístup k onboardovým videím na serveru. Nová verze Vám přinese lepší využití systému a přístupu k datům, mimo jiné například možnost přehrávání videí na tabletech, nebo mobilních telefonech, či v místech s pomalejším internetem.

 

Po přihlášení k účtu se zobrazí tato obrazovka:

Úvodní obrazovka po přihlášení k účtu

Vyberte soutěž a klikněte na tlačítko GO TO ONBOARDS

Snímek obrazovky 2018-04-04 v 9.42.23 odp.

NOVÝ SERVER PRO ONBOARD VIDEA

synology_RS815

Server je součástí pronájmu Onboard kamer a je zdarma k dispozici všem posádkám, které v letošním roce využívaly, nebo budou využívat některé ze služeb v souvislosti s pronájmem, nebo prezentací onboardových kamer v rámci domácích, či zahraničních rally soutěží.

Onboardová videa na úložiště nahráváme bezprostředně po soutěži ve stejné kvalitě a rozlišení, jako je pořízený záznam. Videa nejsou nijak upravována a posádky je mohou použít pro další účely, jako výrobu svých reklamních klipů, prezentaci na vlastních webových stránkách a podobně.

Server funguje současně jako archiv. To znamená, že každá posádka najde na svém účtu po přihlášení přehledně seřazené absolvované soutěže s obsahem nahraných rychlostních zkoušek. Neplánujeme žádné časové omezení, takže se snadno dostanete ke všem svým onboardům třeba za rok, když si budete chtít připomenout například některé rychlostní zkoušky z některé letošní rally.

Snímek obrazovky 2015-08-13 v 11.05.56

 JAK SE DOSTANETE KE SVÝM ONBOARDŮM?

Je to snadné. Stačí napsat do adresního řádku vašeho webového prohlížeče www.m-cam.cz a na této stránce kliknout na obrázek odkazu přihlášení do UŽIVATELSKÉ SEKCE. Pak jen zadáte vaše přihlašovací údaje (obdrželi jste již dříve v mailu).

Snímek obrazovky 2015-08-13 v 11.16.00

Na otevřené stránce pak uvidíte loga soutěží (viz obr. výše). Kliknutím na logo vyberete soutěž, která vás zajímá a následně se zobrazí vaše videa. Ty můžete prohlížet, nebo po kliknutí na odkaz "stáhnout video" pod každým klipem nahrát celé video do svého počítače.

Snímek obrazovky 2015-08-13 v 11.10.02

Upozornění: Protože videa na serveru jsou převážně ve Full HD rozlišení, může chvilku trvat jejich načítání do paměti přehrávače zejména při pomalejším internetovém připojení.

Totéž platí pro stahování videí. Rychlost stahování záleží na rychlosti Vašeho internetového připojení, ale může ji ovlivnit i počet současně připojených uživatelů.

Budete-li potřebovat pomoc, nebo vyskytne-li se problém, neváhejte nás kontaktovat.